şifalı bitkiler

Selülit Çayı Tarifi

GEREKLİ MALZEMELER :
1 tutam biberiye
1 tutam kiraz sapı
2 demet maydonoz
3 litre su

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri, kaynatmış olduğunuz suyun içerisine atıp, kısık ateşte, 5 dak kadar kaynatın. Altını kapatıp, 5 dak demleyin  ve süzün. İçerisine isteğe göre, bir kaç damla limon ve 1 tatlı kaşığı bal katarak içebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Bitkisel El Kremi Tarifi

GEREKLİ MALZEMELER :
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı gliserin
1 çorba kaşığı menekşe yağı
1 çorba kaşığı badem yağı
1 çorba kaşığı avakado yağı
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün malzemeleri cam birkasede karıştırıp, ağzı kapalı cam bir şişede saklayın. İstediğiniz zaman kullanın

Etiketler: , , , , ,

Ender Saraç Kırışıklıklar İçin Civanperçemi Maskesi

Doktor Ender Saraç, yüzdeki çöküntü ve kırışıklar için civanperçemi maskesi tarifi açıkladı!Bu maskeyi bizde sizlerle paylaşıyaruz işte tarifimiz;

Malzemeler:

Civanperçemi çiçeği
Yarım fincan limon suyu
1 kaşık zeytinyağı
1 kaşık süzülmüş bal
1 yumurta sarısı
Yulaf unu

Hazırlanışı:

Civanperçemi çiçeği, saf su ile 10 dakika kaynatıldıktan sonra sıkılığ süzülür ve bu sudan 1 fincan kadarı buzdolabında soğutulmak üzere kaldırılır. Sudan arta kalan posa ezilir ve içerisine limon suyu, bal, çırpılmış yumurta ve zeytin yağı eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışıma buzdolabında soğumaya beklettiğimiz civanperçemi suyu ilave edilir iyce karıştırılır ve maske kıvamına gelene kadar yulaf unu ile birlikte karıştırılır.

Uygulanışı:

Cilde maske gibi uygulanabilir. Cilde sürüldükten 1 saat sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir ve cilt gül suyu ile temizlenir.

Etiketler: , , , , , , ,

Eder Saraç Selülit Giderici Masaj Yağı

Uzman Doktor Ender Saraç yaz ayları yaklaşırken selülit sorunu olan bayanlar için kendi deneyimleriyle geliştirdiği çok özel, selülit giderici masaj yağının tarifini açıkladı! Bu yağı masaj yolu ile 3 hafta kadar uyguladığınızda 1-2 ay gibi bir sürede sonuç vereceği kesindir. Yani yaza kadar fazlasıyla vaktiniz var!Deneyin selülitlerinizden kurtulun.

Malzemeler
:

5 damla melisa yağı
7 damla biberiye yağı
7 damla portakal yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
7 damla kekik yağı

Hazırlanışı:

Tüm mazemelerimizi bir kap içinde karıştırıp vücut ısımıza yakın seviyeye kadar biraz ısıtın.

Masaj Yağının Uygulanışı:

Selülitli bölgeye ellerinizle bu karışımı iyice yedirerek sürün ve çok hafif cildinizi kızartacak şekilde ham ipek veya kabak lifi gibi keselerle sertçe bastırarak ortalama 15 dakika kadar masaj yapın bölgeye. Bu masajdan sonra yağlı olan selülitle bölgeyi zaman kaybetmeden streç film ile sarın ve terlemek için mutlaka en az 20 dakika kadar aktif spor veyahut egzersizler yapın. Spor yaptıktan sonra streç filmi çıkarın ve yağla masaj yaptığınız selülitli bölgeyi iyice ovalayarak ılık su altında yıkayın.

Bu işlemin gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki kez yapılması çok daha iyi sonuç verecektir. Eğer vakit ve imkanınız yoksa günde bir kez de yeterli düzeyde selülit kaybı sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,

İntihaplı Romatizma İçin Bitkisel Yağlar

Pelesenk Yağı
Keten Yağı
Defne Yağı
Kekik Yağı
Alabalık Yağı
Yasemin Yağı
Fındık Yağı
Gliserin Yağı
Zeytin Yağı
Sarımsak Yağı
Çam Terebentin

KULLANIMI:
Sorunlu bölgeler ısıtılır. Sorunlu bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve üzeri sarılarak 2 ile 4 saat arası bekletilir Haftada 3 defa uygulanmalıdır.
Ara verilmeden 4 ile 6 hafta arası düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Faydaları:

 

Romatizmal rahatsızklıklarda.
Kireçleme ve eklem ağrılarında.
Bel fıtığı ve kas ağrılarında.
Adele tutulmalarında.
Spor sakatlanmalarında
Etiketler: , , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp