şifalı bitkiler

Mustafa Aydıner Kaşıntı Ve Saç Dökülmesini Önlüyen Bitkiler

fitoterapist mustafa aydıner ,her hafta sonu cumartesi pazar kanal 7 ekranlarında program yapan serdem çoşkun un konuğu oldu ve yine çok şifalı reçeteler verdi.Bizde bu reçeteleri sizlerle paylaşı yoruz.İşte sırasıyla şifalı reçeteleri;

allerjik kaşıntılar için olan formüldü.

malzemeler:

5 litre kadar su

2-3 avuç buğday kepeği

Yapılışı ve Uygulanışı:suyu tencereye koyun ve kaynatın. kaynadıktan sonra içine buğday kepeğini koyun ve 20 dakika ağzı kaplı olarak kaynatın.(taşmamasına özen gösterin)

bu karışımı ılınınca süzün ve kaşıntı olan bölgelere pamuğu bu su ile ıslatıp pansuman yapın. ve pamuğu o bölgelerin üzerinde bekletin.gündüzleri bu uygulamayı yaptıktan sonra gece yatmadan önce de;demir suyu ile tüm vucudu yıkayın. yani kaplıcaya girmiş gibi(mustafa hocanın tabiri ile )…

durulanmadan yatın.

saç dökülmelerine karşı oldukça etkili  formül :

 malzemeler:

4-5 avuç odun külü

5 litre su

yarım kilo kına

yarım kilo hakiki zeytin yağı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI:

öncelikle eşit miktardaki kına ve zeytin yağını karıştırıp bir kına macunu elde edin. bu karışımı saçınıza masaj yaparak sürün ve 3-4 saat bekletin(eğer saçınız açık renk değilse kına saç renginizi değiştirmeyecektir). bu arada 5 litre suyu kaynatın içine odun külünü atın.yarım saat kaynatıp ılınınca süzün. kınalı saçınızı normal şekilde yıkayın. ardından süzmüş olduğunuz küllü su ile de saçınızı yıkayın. saçlarınız hem dökülmeyecek ,hemde küllü su sayesinde ipek gibi olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Mustafa Aydıner Alt Islatan Çocuklar İçin Çam Kozalağı Kürü

GEREKLİ MALZEMELER:

100 gr. çam kozalağı

10 gr. havlıcan

20 gr. zencefil

500 gr. hakiki bal

Yapılşı:Balın içine diğer malzemeleri karıştırn bu karışımı alt ıslatma sorunu olan çocuklara akşam ve gece yatarken önce leri 1 çay kaşığı sonra 1 kahve kaşığı ve dah sonra da 1 tatlı kaşığı ile yedirin. Yetişkinlerde de böyle bir problem varsa onlarda bu macundan 1er  yemek kaşığı yisinler.Eğer,macunun tadı çok acı gelirse bal miktarı biraz adah artırılabilir.Bu sizin tercihinize kalmış.

Etiketler: , , ,

Mustafa Aydıner Faydalı Bitki Kürü

Hertürlü Hastalık için Soğan Kürü

1 baş soğan ı ince ince dilimleyin.temiz bir kavanozon içine koyu. Üzerini kapatacak kadar su ile doldurup 1 gece dışarıda bekletin.

Hazırladığınız soğan suyunu her sabah aç karnına 1 bardak için. Her sabah bu sudan düzenli olarak içtiğiniz takdirde kalple alakalı çarpıntı,kalp yorgunluğu,kalpten dolayı olıuşan nefes darlığında ve diğer kale ilgili şilkayetlerinizde size çok fayfalı olacak ve şikayetleriniz çok çok azalacaktır.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ FORMÜL:

50 gr. kiraz sapı

50 gr. kırkkilit otu

5 su bardağı su

Bu iki baitkiyi karıştırın. Bir tencerede 5 su bardağı suyu kaynatın. kaynamakta olan suyun içine bu karışımdan 1 yemek kaşığı koyup 15-20 dakika kısık ateşte kaynamay bırakın. sabah öğlen ve akşamları için. Her seferinde taze olarak hazırlanıp içilmesi gerekiyor.

SAÇ KEPEĞİ İÇİN:

yarım litre elma sirkesi

1 çay bardağı limon suyu

ikisini karıştırıp saçınızı şampuanladıktan sonra durlama suyuna katın ve saçınızı bu su ile iyce  durulayın.

UYKUSUZLUK İÇİN:

1 tutam oğulotu

1 tutam şerbetçi otu

 1 bardak su

 suyu kaynatıp bitkileri verilen ölçülerde kaynamakta olan suyun içine atın ve 1 dakika kısık ateşte kaynatın. İndirdikten sonra demlenmeye bırakın. Süsün ve balla tatlandırarak için.

HAFİF uykusuzluklar için ;yatmadan önce 1 bardak,

ÇOK uykusuzluklar için; hem akşam hem de yatmadan önce 1 er bardak içilmelidir.

KADIN HASTALILARI VE İYOM İÇİN:

50 gr. ısırgan tohumu

50 gr. tere tohumu

50 gr.dereotu tohumu

1 kilo kaliteli bal

Bütün bitkileri balın içine karıştırın ve macun kıvamına gelene kadar  karıştırın. Bu karışımdan her yemekten önce 1 er tatlı kaşığı yiyin.

yumurtlama problemlerine,miuoma,kısırlıkla ilgili problemlere faydalı bir macundur.

SİĞİL İÇİN:

mevsiminde taze incir yaprağını ortadan bölün ve içinden çıkan sütü siğillerin üzerine sürün.sütleğen bitkisi de aynı faydayı sağlar .

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp