şifalı bitkiler

Suna Dumankaya Sivilceler İçin Maske

İşte sizlere Suna Dumankayadan sivilceleriniz için size özel maskeler

sivilce maskesi 1
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekletin 
sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Ardından bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 
sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak temizleyin. Daha sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üzerine sürün.

Etiketler: , , , ,

Diş Otu Faydası

DİŞ OTU :Kapalı damarları acar,carpıntıyı giderir.mide agrısını keser. Kumları döker, suyu ile gözler yıkanırsa görmeyi artırır,tütsü yapılır veya suyu icilirse nezlete iyi gelir.
YAPILIŞİ:diş otu 3gr
kitre 5gr terkip yapılır ve tok karına yutulur.
kökleri veya yaprakları kaynatılıp icilirse böbrek ve mesanedeki kumları eritir.
Ayhali olmayan kadınlrın halini kullandığı taktırde normale döner

Etiketler: , , , , , , , ,

Sivilce İzlerini Yok Etme Yolları

Sivilce izlerinizmi var yok etme yolları bilmiyorsunuz işte sizlere sivilce izlerini yok etme yoları hem kolay hede basit bir yola sivilce izlerinden kurtulacaksınız.

Mazemeler:

menekşe

gül yaprağı

maydanoz

salatalık

Yapılışı ve kullanmaşekli:Bir tutam menekşeyi sıcak suda demleyip süzün.Her gün yüzünüzü bununla temizleyip, sabah akşam tekrarlayın.Bir tutam gül yaprağı, bir tutam maydanoz, yarım adet kabuklu salatalığı robottan geçirin. İki bıldırcın yumurtası akını ilave edip karıştırın.
Bu kremi lekelere sürüp masaj yapın. 20 dakika tutup yıkayın

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Akne

Aknede iz oluşumu, sanıldığının aksine asıl olarak derin kistlerin ve şiddetli enfeksiyonların olduğu vakalarda saptanmaktadır.

Aknelerin kızlarda ve erkeklerde iz bırakma riski eşit olaktadır.

Aknede oluşabilecek izin derecesini önceden saptamak mümkün olmamasına rağmen, erken ve etkili tedavinin iz oluşumunu önlediği bilinmektedir.

Akne izleri, şiddetli aknede vücudun tüm bölümlerinde olabilirse de, göğüs ve sırtta daha belirgin görülür.

Akneler sıkılmadığı takdirde iz oluşturma ihtimali, büyük ölçüde düşer.Bunun içinde sıkmamalısınız.

Etiketler: , , , , ,

Ömer Osman Korkmaz Gül Kürü

Ömer Osman Korkmaz, romatizma ve için, Şifalı gül kürünü öneriyor.Bizde sizlerle bu önerisini paylaşıyoruz işte size tarifi;
 MALZEMELER :
*2 tane saplı dallı gül,
*2 litre su,
*Yarım çay bardağı sirke,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Gülleri saplarıyla,dallarıyla,yapraklarıyla birlikte doğrayıp bir temiz kaseye alın. Üzerindeki zararlı maddeleri ve kimyasalları temizlemek için, İçine biraz su koyup, sirkeyi de ekleyip 15 dakika kadar bekletin. 15 dakika sonunda, bu suyu süzün tekrar bir sudan geçirip durulanmasını sağlayın. Tencerenin içine 2 litre su koyup yıkanmış gülleri koyun. Ocakata en 20-30 dakika kaynatın. Yarım saat kaynamış gülleri demlenmeye bırakın ve süzüp çay gibi için.
* İç çamaşırlarınızın ve yatağınızın- yorganınızın yünden olmasına dikat edin.

Etiketler: , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp