şifalı bitkiler

Suna Dumankaya Her Tip Cilt İçin Sıkılaştırıcı Maske

Malzemeler:

-1Yumurta akı
-1Tatlı kaşığı bal
-1Tatlı kaşığı limon suyu
-1 Çay kaşığı çicek yağı

Her cilt tipine uygun gözenekleri sıkıştıran maske

Yapılışı ve uygulanışı:Yumurtanın akını iyice beyazlaşana kadar çırpın,içersine balı koyup tekrar çırptıktan sonra limon suyunu ve çicek yağını ilave edin ve iyice karıştırın.

Daha sonra bir parça pamuğa dökerek yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün,pamuktaki karışım bitince tekrar pamuğa döküp 1 kaç kere daha sürün yarım saat bekletin ve yıkayın .Bu maskeyi haftada 2 defa yapın.

Etiketler: , , , , , , ,

Suna Dumankaya Kırışık Giderici Güzellik Kiremi

Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde ilk kırışıklıkları görmeye başladınız ama kimyasal kremlerin yerine doğal ve evde kendiniz yapabileceğiniz ürünleri mi tercih ediyorsunuz.Suna dumankaya sizler için kolayca  evinizde yapabilceğiniz  tarifverdi.

İşte size Suna dumankaya’ dan kolay bir krem yapımı:

Bir litre suyun içine bir su bardağı zeytinyağı koyup dört saat kısık ateşte kaynatın. Ilındıktan sonra içine alabildiği kadar talk pudrası ilave edin. Yalnız dikkat edin çok katı olmasın. Kek hamuru gibi olsun. Yüzünüze ve vücudunuza sürün. Ara sıra elma suyu ile kompres yapın.

Etiketler: , , , , ,

Suna Dumankaya Kırışıklıklara Karşı Maske

Suna Dumankayadan siz kadınlar için yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı hem kolay hemde basit bir tarif verdi.Bizlerde sizlerle paylaşıyoruz.

Mazemeler:

1 çiğ patates
1 yumurtanın akı
1 yemek kaşığı bal

Uygulama: Patatesi rendeledikten sonra yumurta akı ve balla karıştın. Bu karışımı yüzünüze maske olarak uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

Etiketler: , , , , ,

Suna Dumankaya Göz Çevresindeki Kırışıklı İçin Maske

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar için :

Elma suyu ve buğday özü yağını eşit miktarlarda karıştırdıktan sonra cildinize masaj taparak sürün.

Havuç suyu ile yaş mayadan birer çay kaşığı karıştırdıktan sonra bunu da cildinize uygulayın.

Bu iki farklı karışımı dönüşümlü olarak kullanmaya özen gösterin. Avucunuzun içine bir tatlı kaşığı bal koyup elinizi yüzünüze bastırarak çekin. Bunu 5 kere tekrarlayın

Etiketler: , , , , ,

Suna Dumankaya Saç Kıan İçin Bitkiler

Alopesi areata nedir?
Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Ama günümüzde insanlar saç kıran diyebiliyorlar.Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

Alopesi areatanın nedeni nedir?

Alopesi areata otoimmun bir hastalıkdır. Otoimmun hastalıklarda bilinmeyen br nedenle bağışıklık sistemi kendi hücrelerini yabancı olarak görüp bu hücrelerle savaşmaya başlar. Bu durumda kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit denen hücreler sitokin diye adlandırılan kimyasallar salgılarlar ve bu da saçlarda dökülmeye neden olur.

Suna Dumankaya’ nın Saç Kıran için önerisi
100 gram domuz yağını eritip süzün.
Elde ettiğiniz sıvı haldeki yağa iyice ezilmiş sarımsak ve
15 damla defne yağı karıştırın.
Bunu saç diplerinize masaj yaparak yedirin, ardından streç filmle sararak üç saat kadar bekletin. Uygulamayı haftada bir tekrarlayın.

Etiketler: , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp