şifalı bitkiler

Cilt Gerdiren Yumurta Akı Maskesi

Sizlere çok basit evde hemen yapa bileceğiniz bir maske tarifi veriyoruz. Bu maskeyi sürekli kullandığınız takdirde yüzünüze gerginlik verir ve sıkılaştırır.  Bu maskeyi haftada iki kez tekrarlamanız daha uygun olur. Şimdi gelelim tarifine

Yapılışı: 1 yumurta akını iyice çırparak yüzünüze fırca veya parmağınız ile uygulayın. kuruduktan sonra 15 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra, ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzün ne kadar gerildiğini sizde fark edeceksibiz.

Etiketler: , , , , , ,

Evde yapabileceğiniz bitkisel yüz maskeleri

Evininizde çok basi cilt maskeleri hazırlamnız mümkün. Yumurta, bal, yoğurt evimizde  her zaman kullandığınız besinler. Fakat  bu kez bunları yemek pişirirken değil, güzellik maskeleri uygularken kullanacağız. Hazır mısınız? O zaman tariflerimize başlıyoruz! Besleyici maske İçinde bulunan badem yağı ve yumurta sarısı sayesinde cildi sanki yeni doğmuş bir bebeğinki gibi yumuşacık yapan bu besleyici maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.
Gerekli Malzemeler
3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş badem
1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
1 tatlı kaşığı krema
1 adet yumurta sarısı
Nasıl Hazırlanır: Yoğun bir kıvama gelinceye kadar tüm Malzemeleri bir kap içinde karıştırmaklısınız.
nasıl uygulanır: Gözlerin etrafına gelmeyecek şekilde maskeyi yüzünüze sürün. 15 20 dakika dinlenmeye bırakın. Ilık suyla durulayın.
 Kırışıkları gerilmiş, daha pürüzsüz bir cilt.

Etiketler: , , , , ,

Astım Hastalığına iyi Gelen Bitkiler

Hasta, kriz geldiği zaman soluk almakta zorluk çektiğini zanneder, gerçekte nefes vermekte zorluk vardır. Bunun nedeni de, akciğerlerdeki küçük hava borularının daralmasıdır. Buralardan geçen hava, ıslığa benzeyen bir ses çıkarır, ki buna hırıltı denir. Astım, bir kaç grup nedenden kaynaklanır. Bunların başında da bünye gelir. Yani, bazı kimselerde baş ağrısı ne kadar tabi bir şeyse, diğerlerinde de astım o kadar doğaldır. Bazı kimseler, toz, kıl, yumurta, süt, aspirin, çiçek tozu ve benzeri şeylere karşı hassastırlar. Bu hassasiyet, astım krizleri şeklinde kendini gösterir. Tedavi için, hastayı etkileyecek bu unsurların ortadan kaldırılması yapılacak ilk iştir

Astım Hastalığının tedavisinden kullanılacak bitkiler
Bal ve oğulotu karıştırılarak içilebilir.

Nefes darlığı esnasında tabanlar ve avuç içleri hardal ile ovulursa kriz önlenebilir.

Zeytinyağında bekletilmiş inciri bol bol tüketiniz.

İkişer tutam Raven çini, mesleki, sinameki, birer tutam rezene, anason, tarçın toz haline getirilerek hergün 1 çay kaşığı yutulur.

Yarım kilo incir ve 100 gram çemeni 1 tencere suya atınız ve içine herbirinden birer tutam hardal, kişniş, çörekotu, anason, ve kimyon atarak lapa haline gelinçeye kadar kaynatınız. Daha sonra içerisine 1 su bardağı sirke katarak soğumaya bırakınız. Hergün aç karnına sabah veya akşam 1 yemek kaşığı yiyiniz.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı